Ostoja Pamięci
Ostoja Pamięci
12 marca 2023

Wpis z dnia 12.03.2023

Po kilku tygodniach wytężonej pracy, prezentuję nową stronę - cyfrowy pomnik pamięci, poświęcony polskim ofiarom II wojny światowej spoczywającym na cmentarzach Badenii i Wirtembergii. Strona obsługuje języki polski i niemiecki, a wkrótce dodany zostanie jeszcze język angielski.
 
Wszystkie dane zamieszczone na stronie, to efekt kilkunastomiesięcznych poszukiwań w dokumentach Landesarchiv Baden-Württemberg - Staatsarchiv Ludwigsburg i Arolsen Archives. Oczywiście to nie wszystkie ofiary, dlatego lista ta będzie na bieżąco aktualizowana. Jeżeli potrzebna jest pomoc w poszukiwaniu grobu w Niemczech jakieś konkretnej osoby, to proszę o kontakt. W miarę moich możliwości postaram się pomóc.
 
Na stronie znajduje się też informacja odnośnie stowarzyszenia "Zuflucht-Ostoja". Stowarzyszenie powstało w 26.07.2022 roku. Jego założycielami są, ja czyli Piotr Kentnowski wraz z synem Kevinem. Głównym  naszym  celem statutowym jest  pielęgnowanie  pamięci  o  polskich  ofiarach II wojny światowej, spoczywających na terenie Badenii i Wirtembergii.

 

Zapraszam na ostoja pamięci.

 

 ©  Ostoja Pamięci  2017 - 2024   

 

 

 

E-mail: piotr.kentnowski@ostojapamieci.pl 

Tel. +49 15141652854